Elavult házrészből kényelmes családi otthont!

Bár mostanában éppen mindenre van időm, csak blogot írni nem (helyesebben úgy hangzik ez a mondat, hogy semmire sincs időm), de Daniéktól kaptam egy olyan izgalmas kérdést, hogy most mégis kivételt teszek.

“Már régóta olvasom a blogodat és nagyon jó ötletek vannak benne, mind panel mind családi ház terén, így gondoltam hátha tudsz segíteni pár ötlettel.

Segítségedet szeretném kérni, lehetőségünk lenne örökölni egy házat, de mind a felosztással mind az elhelyezkedéssel nekem gondom van.

Egy keskeny 9,5m*25,5m hosszú és 242m2-es telken lévő ikerház és teljesen fel kellene újítani, de így lehetőség lenne pár változtatást is eszközölni a falak elrendezésén mind a nyílás zárók terén, de hiába tologatom a falakat és a funkciókat a lakásban valahogy mindig bele futok abba, hogy mit rakjak arra a falra ahol nincs ablak. Mivel a kazánt is mi telepítenénk így azt is bárhova helyezhetnénk.

Az elképzelésem körülbelül egy nappali-konyha-étkező kialakítása, a nappaliban egy nagy teraszajtóval, ami a kis kertre nézne. Ezen kívül kellene egy hálót és a 2-3 éven belül érkező trónkövetelőnek egy gyerek szobát is kialakítani.
Minden kis ötletet szívesen fogadok! :)”
Akkor lássuk ezt a “lehetetlen” házat!
Bocs,  hogy berakom a két alaprajzot, de a méretek pont középen vannak. A ház most az alsónak megfelelő állapotban van, azaz a kamra megszűnt és a helyére került a konyha.
Mivel gazdálkodunk? A tér 80 négyzetméter, ami nem kicsi három szobához, ráadásul valamiért két előtér van, ezeket azért ennél jobban fogjuk használni!
Ha kevés a pénzünk és átépítést tervezünk, akkor a jelszavunk legyen az egyszerűség. Tehát amit lehet tartsunk meg, nem bontsunk főfalat, a homlokzatokat hagyjuk békén. Itt is így teszünk.

Mi a koncepció?

Tehát kapunk egy elfogadható méretű nappali-konyha étkezőt, a fürdőnk az eredeti majd’ duplájára nő, a két háló kényelmes méretezésű.
A házunk működéséhez két szempontot kell figyelembe venni:

Nappali-konyha-étkező

A szoba kellemes lesz, ha jó minőségű, kevés, modern és világos bútorral rendezzük be, és a bútorokkal jelöljük ki a funkciókat.
Burkolat: gyakorlatilag a fürdő kivételével az egész lakás kaphat küszöb nélkül rakott világos  laminált padlóburkolatot (juhar, nyír, fehérített tölgy, stb.).

forrás: Kedvenc Otthon

A konyha-étkező és esetleg még a közlekedő falát is kiemelhetjük egy jól megválasztott, dekoratív tapétával! Valahogy én ebben a lakásban maradnék a fehér-szürke-fekete-világos fa kombinációnál!
A konyhát választhatjuk az IKEA kínálatából, 480 centis, egyvonalas formát tudunk feltenni a szoba hátsó falára. Mindenképpen modern és egyszerű megoldást válasszunk, pl. magas fényű fehér, vagy világos, sima, fa frontokkal, nagyon egyszerű csempével (pl. metró). Mondanék én üveglapot is akár a tapéta fölé, de az egy drága megoldás. Ha lehet ne válasszunk fautánzatú fa pultot, az sosem szerencsés, különösen nem fa frontokhoz.
Bár a konyha minimálisan szeparált, de a kanapét elfordításával mégsem nézünk a mosogatóba. A teret legjobban egy sarok- vagy lábtartós kanapéval plusz szőnyeggel jelölhetjük ki. Vigyázni kell a méretekre: a szoba 4,25 méter mély, tehát a kanapé maximum 2,5 méterre lóghat be a térbe, mert a konyha 65 centi mély, és a közlekedésre, konyhai munkára bőven kell teret adni!

A legolcsóbb és méretben tökéletes megoldás: IKEA Ektorp sarok!

A kanapéhoz kerüljön tehát nagy szőnyeg, egy kényelmes kisasztal, esetleg lábtartó, puff, és szemben helyezzük el a tévé-könyvespolcot. Mikor a teraszajtót csináltatjátok, el kell dönteni, hogy több fény, vagy több könyv elhelyezése a cél! (Könyvek és média tárolásáról itt és itt olvashatsz.)
Az étkező a konyha mellé, az előtér másik felébe kerül. Mivel a tér közlekedő is a hálók felé, illetve az előszoba és nappali között, olyan asztalt használjunk, ami minimális helyet foglal. Ilyen lehet egy 1-1,1 m átmérőjű körasztal, köré teljesen betolható székek kerüljenek!
Az előszobában helyezzünk el egy gardróbszekrényt, cipőtartó-ülőkét, álló fogast.

Befértünk! Átalakításra fel:)

Tovább a blogra »