Vannak olyan feladatok a lakberendezésben, amin túl kell esni, még akkor is, ha például női szemmel ez nem túl izgalmas, sőt, mondhatni inkább azért foglalkozunk vele, hogy ne legyen olyan rémes az eredmény. Ilyen például az elektronikus izék tárolása, kiemelten a nappaliban éktelenkedő tévé és kiegészítőinek elhelyezése.
Néhány rossz megoldás, amikkel gyakran találkozunk:
- A tévé lesz nem csak a nappali, de az egész lakás középpontja, gyakorlatilag egy oltárt építenek neki.
- Megveszik a drága tévét, majd még egyszer annyit költenek rá, hogy eldugják, hiszen ők már túl vannak azon, hogy nézzék, vagy eldugják, hogy ne nézzék?
- Veszünk egy nagy tévét, aztán rárakjuk egy cipősdobozra. Talán majd egyszer veszünk hozzá egy 10 ezer forintos tárolót is, de addig ez is megteszi, nem?!
- Minden szobába egy tévé. Ezzel az esettel nem is foglalkozom… Egy tévé a nappaliban éppen elég!

Az a lényeg, hogy minden drága legyen, sőt annak is látsszon. Nagy tévé, drága bútor, rejtett világítás, sőt még teszünk rá egy bonyolult ajtót is!
Ha nem bírjuk a tévé látványát, akkor van olcsóbb, talán esztétikusabb megoldás is, legalábbis nekem ezek már jobban bejönnek!
1. Nem rejtjük el, csak körberakjuk képekkel, így már nem lesz a lakás oltára. A sötét tapéta szintén sokat segít a tévé mögötti falon!
2. Képkeretbe rakjuk. Nekem ez nem igazán jön be, de hátha nálatok pont ez lesz a tuti?
Vagy egyszerűen csak tároljuk a tévét és hozzávalóit a nappaliban, mert néha nézünk tévét, ha pedig így teszünk, akkor az legyen kényelmes minden családtagnak, megfelelő a szemnek, hátnak, stb.
A médiatárolás persze nem csak a televíziót érinti, hanem kapcsolódhat hozzá házimozi, vagy hifi rendszer, általában szükség van internetre, és lehetnek filmet lejátszó egyéb eszközök, videójátékokhoz alkalmas kütyük (bocs, de erről totál semmit nem tudok, nálunk szerencsére senki nem használ ilyet), hangfalak, filmek, zenegyűjtemény. Amivel biztosan számolhatunk:
- Tévékészülék (mostanában már lapos, amit tehetünk a falra, mindenesetre mély szekrény nem szükséges hozzá). Nagyon menő helyeken ezt egy projektor és vászon helyettesíti. Az elhelyezésileg totál más eset!
- A tévéadáshoz szükséges set-top box,
- Házimozi-rendszer
- Akinek nincs házimozi rendszere, annak lehet DVD lejátszó, sőt videómagnó is,
- Esetleg a hifi berendezést (és annak hangfalait is) a tévé környékén akarjuk elhelyezni!
- Videójátékok (lásd fent).
Ami még nehéz a témában, hogy ezek a készülékék és különösen az adathordozók folyton változtatják az alakjukat és a méretüket (gondoljunk egy bakelitlemezre, meg egy pendrive-ra…). Ráadásul szerencsére már nem menő a dvd gyűjtemény műanyag dobozaival díszíteni a nappalit, tehát ezeket lehetőleg zárt helyen, a filmnézés közelében kellene tárolni.
A másik probléma a villanyszerelés és a zsinórok kezelése. Az előbbihez kerítsünk profi szakembert, akinek ha van férfi a házban, mondja el ő az összes kívánságát (minek hol kell szólnia, miféle médiaeszközöket kívánunk használni, ezek közül miknek kell együttműködniük és hogyan, stb.). Ha nincs férfi, akkor egyszerűbb a helyzet, bár esetleg érdemes tanácsot kérni a technikai újdonságokról. A zsinórok elrejtését pedig oldjuk meg esztétikusan (azaz semmilyen szögből se látsszon semmi)! Kábelcsatornák, előtétfalak, bútorlap, stb.
Legyen a minimumkövetelmény az, hogy a tévé-film témához kapcsolódó eszközöket egy helyen tároljuk, de hogy oldjuk a szuperszónikus hatást, és ha van hely, örömmel lazítanám a témát pl. könyvekkel, művészeti albumokkal, stb.
Először is a tévétároláshoz szükség lehet alkalmas eszközre. Amit persze szabathatunk méretre is (ezek a projektek szoktak jobban elhúzódni), vagy választhatunk az áruházi kínálatból.
Néhány szerintem kissé unalmas megoldás a JYSK-ből és KIKA-ból:
Kedvenceim az IKEA-tól:
Bár pillanatnyilag nekünk most nem okoz nagy fejtörést, hogy a kandalló, vagy a nagyképernyős tévé legyen a nappali középpontja (mert nincs egyik sem), de néhány jobb megoldás a kettő találkozására!
Régen milyen egyszerű volt, nem?
Semmi kifogásom, az Ikea ellen, mi is sok dolgot vásároltunk onnan, és ha nem jön össze az asztalosra, a konyhánk is onnan lesz. (legalább az összeállítást megtakarítjuk)
Ne felejtsük el az egyedi bútorok lehetőségét. Azok lesznek persze a legszebbek, ha van egy jó asztalos és jól meg tudjuk tervezni, stb.
Sajnos az a helyzet, hogy az elég gagyi JYSK és a kinézetéhez képest borsos árú KIKA (60 000) mellett mondjuk egy IKEA Expedit kosarakkal, könyvekkel ideális női médiatárolónak tűnik, 40 ezer Ft alatt!
Rosszul fogalmaztam, nem a technikához való hozzáállás, hanem az elhelyezésük érdekelt. Igen sajnos igaz, jelenleg az Ikea az elérhető, de ez a cikk úgy mutatja be, mintha csak ez lenne a jó megoldás. ( “kissé unalmas megoldás a JYSK-ből és KIKA-ból”),
Egy lakberendezési oldal ne vállalkozzon pszichológiai fejtegetésekre, mert csak röhejes eredmény születhet. Viszont ollózzon be képeket, ezért olvassák – mit tegyünk, ha a magyar többség számára az IKEA egyébként remek médiatárolói az elérhető és esztétikus lehetőség? És ha a téma izgalmas számodra, szerintem ezt kérdezd meg a nőktől, akik meglátogatnak. A cikk egyébként utal rá, hogy a baromi nagy tévé oltárra emelése, a rengeteg technikával villogás nem feltétlenül menő.
Azt hittem most megtudom milyen a nők viszonya a pasi cuccokhoz, de ez a cikk csak egy Ikea reklám, kiollózott képekből.