Kockaház: gazdálkodj okosan! 4. rész

Vajon lehet-e úgy két ütemben házat felújítani, hogy szinte semmi nem vész kárba, vagy ez egy olyan kényszermegoldás, ami csakis az anyagiak hiánya miatt elfogadható?

Ahogy arról már szó volt, a hagyományos, sátortetős házunk felújítását így tervezzük, vagyis először a meglévő alapterületet újítjuk fel. Aztán ahogy az anyagi helyzetünk engedi, a tervek, az engedélyek elkészültek, jöhet a bővítés, amivel igyekszünk mindennek kialakítani az optimális helyét, ráadásul ki is küszöböljük a ház talán legfőbb hibáját, a kertkapcsolat hiányát.
Mit kell tudni, ha sátortetős házat újítunk fel?
A házunkat úgy újítjuk fel, hogy az megfeleljen egy négyfős család igényeinek, ráadásul akár otthon is lehessen dolgozni, és a rendszeres szállóvendégeknek is kényelmes helyet tudjunk biztosítani. A felújításkor alapkövetelmény, hogy amit az eredeti területen kialakítunk, azt a bővítés után, minimális átalakítással tudjuk majd használni!
Fő problémák:
Mi lehet a megoldás?
Mivel a bővítés után a nappali és a konyha az új részben lesz, ami fél szinttel lejjebb, a kert szintjére kerülne, így ekkor felszabadul a jelenlegi nappali és konyha helyiségek. Szobából szoba lesz, de mit csinálunk egy megürült konyharésszel? Remek szülői hálót, saját fürdővel! Ehhez csak a vécé csövezését kell gondosan megoldani az első ütemben. A bővítés után a konyhabútorok az új részbe költöznek, a vizes kiállásokat használjuk, sőt, ha előrelátók voltunk, akár még a burkolat is maradhat. Ízlés kérdése, hogy már a felújításkor kialakítjuk az ablakot a szülői fürdőhöz (a jelenlegi rajzon nem szerepel), vagy ezt csak a második ütemben tesszük meg. (Ha már szigeteltünk és felújítottuk a homlokzatot, akkor ez kisebb rombolással járna, viszont egy plusz ablak a konyhában esetleg furán nézni ki.)

Az eredeti területen tehát marad 4 hálószoba, két fürdővel. Ez a két gyerek számára, a szülőknek és egy dolgozó-vendégszoba helyiségnek kiválóan meg fog felelni!

A következő, befejező részben következik a bővítés, és a teljes alaprajz!



Az előző három rész:

Az olvasó kérdezi: mire jó egy kockaház?

Az olvasó kérdezi: kockaház átalakítása – mi van, ha modern?

Még mindig kockaház: nem csak szépészet, jöjjön az átalakítás!

Kérdésed van? Szívesen olvasnál többet lakberendezési témákban? Csatlakozz a Facebookon! Írj: lakasszabo@gmail.com

Tovább a blogra »